Projektowanie dekoracji okna
Sobota, 24 Listopad 2012

image

Pomieszczenia, z najmniejszymi detalami, które w nich się pojawią projektowane są obecne przez specjalistów, innymi słowy architektów wnętrz. Mogą oni w swojej pracy wspomagać się oczywiście najnowocześniejszym oprogramowaniem komputerowym, które pozwala na odwzorowywanie oraz modelowanie określonych pomieszczeń. W ten sposób można przygotować takie pomieszczenia jakich dokładnie oczekują klienci stosując przy tym kilka odpowiednich wariantów pomieszczeń.

Nowoczesne firany 2012

Klienci sami wybierają te, które podobają im się najbardziej. Jak przyznają sami architekci wnętrz, ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia odgrywają zastosowane firanki 2012. Nie chodzi już tylko o względy estetyczne, czy też o to że firanki, zwłaszcza prawidłowo dopasowane powinny być po prostu ozdobą każdego pomieszczenia, bardziej chodzi o to, że firany makarony znacząco regulują ilość światła słonecznego, które wpada do konkretnego pomieszczenia, a to z kolei ma wpływ na to w jaki sposób pomieszczenie jest postrzegane. Sami możemy to zaobserwować zmieniając co jakiś czas firanki.

Oczywiście firanki są takim elementem wystroju, który zmieniać może się w przypadku konkretnego pomieszczenia najczęściej, dlatego też warto mieć na podorędziu kilka od razu dobranych przez architekta wnętrz zestawów, które powinny pasować do danego pomieszczenia. Oprócz firanek duży wpływ na wygląd pomieszczenia mogą mieć zasłony. Warto zastanowić się nad tym, czy w konkretnym pomieszczeniu powinny być one w ogóle zastosowane. Obecnie na ogół używa się ich ze względów czysto ozdobnych, nie pełnią już raczej roli praktycznej tak jak dawniej, kiedy to nie stosowano ani rolet ani żaluzji, a okna zasłaniały po postu zasłony.

Klasyczne firany wciąż w modzie

Klasyczne zasłony stosowane w większości domów raczej się do takiej roli nie za specjalnie nadają, ale grube kotary i owszem mogą już taką praktyczną role pełnić, ale sprawdzą się one raczej w tradycyjnie urządzonej sypialni. W nowocześniejszych pokojach, czy też w salonie już nie koniecznie. W pokojach dziecięcych, ale także w pokojach nastolatków zarówno firanki jak i zasłony mogą być dobierane zupełnie inaczej.

Można postawić na odważniejsze, niekoniecznie zgodne z klasycznym trendami rozwiązania. Ideałem jest, jeśli architekt wnętrz jest w stanie najpierw zaprezentować swoją wizję odnośnie tego, jak jego zdaniem powinien wyglądać. Tutaj po raz kolejny znakomicie sprawdza się stosowane do projektowana wnętrz oprogramowanie komputerowe, które pozwala na doskonałą wizualizację tego, w jaki konkretnie sposób powinno wyglądać konkretne pomieszczenie.

Praktyczne zastosowanie firan

Niektóre aspekty nie wychodzą jednakże na jaw przy samej wizualizacji, dlatego należy przedyskutować jeszcze praktyczność zastosowanego rozwiązania. Dla przykładu może być to długość użytych w konkretnym pomieszczeniu firanek. Oczywiście profesjonalny architekt wnętrz powinien doskonale orientować się kiedy i na jakich zasadach używać można krótkich firanek, ale już w przypadku tych dłuższych przeważać mogą względy praktyczne. Bardzo długie, leżące na podłodze firanki mogą być dosyć kłopotliwe w utrzymaniu.

Ceny usług profesjonalnych architektów wnętrz wahać mogą się od kilkudziesięciu złotych do zdecydowanie wyższych kwot. Pozostaje jeszcze kwestia tego gdzie wybrane przez architektów produkty można będzie zakupić. Największy wybór obecnie stwarzają oczywiście sklepy internetowe, w których bez problemu zakupić można w pełni kompletne wyposażenie do każdego pokoju. Jeśli chodzi o firanki, to zaleca się wybrać specjalistyczny sklep, który specjalizuje się tylko w firankach, zasłonach oraz innych ozdobach.

Ostatnia aktualizacja: Sobota, 24 Listopad 2012

Strona główna Produkty Aktualności Porady Strony Sklep internetowy