Przytulne okno na chłodne dni
Niedziela, 18 Marzec 2012

image

Welur i plusz jako materiały do aranżacji okien są nie tylko praktyczne, ale coraz bardziej modne.Lekkie, przewiewne tkaniny świetnie sprawdzają się latem, zimą szukamy przede wszystkim komfortu we własnych czterech ścianach. Welur od dawna świetnie sprawdza się jako materiał na koce czy narzuty na łóżko. Jednak projektanci aranżacji okiennych wykorzystują go także na oknach. Zasłony wykonane z weluru bardzo ładnie układają się, nadając pomieszczeniu ciepły i niepowtarzalny wygląd.

Doskonałe do firanek i do rolet

Welur nie przepuszcza światła, dlatego wykonane z niego zasłony idealnie sprawdzą się w sypialni, tworząc nastrój i wyjątkowy klimat. Warto pamiętać, że zasłony welurowe są dość ciężkie. Jeśli decydujemy się powiesić ten materiał na naszym oknie, musimy odpowiednio dobrać karnisz tak, by udźwignął on ciężar materiału.

Zasłony z weluru świetnie prezentują się w klasycznych połączeniach z firankami. Mogą być one tradycyjnie białe lub kolorowe i ozdobne. Pamiętajmy jednak, by wykonane były z leciutkich, zwiewnych tkanin, ładnie przepuszczających światło. Równie ciekawie będzie wyglądało zestawienie welurowych zasłon z nowoczesnymi ekranami lub roletami rzymskimi.

 

Ocieplają surowe wnętrza

Zasłony welurowe doskonale sprawdzą się w każdego rodzaju pomieszczeniach. Równie dobrze wyglądają w tradycyjnych, klasycznych wnętrzach, pełnych ozdobnych detali, jak i w nowoczesnych, eklektycznie i surowo urządzonych — w tym przypadku mogą być elementem, który przełamuje chłód i prostotę pomieszczenia, dając wrażenie ciepła i przytulności. Zasłony welurowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego bez problemu można dobrać kolor idealny dla naszego okna.

Jeśli szukamy czegoś odważnego i oryginalnego, możemy zdecydować się na welurowe zasłony ozdobione wielkimi, geometrycznymi wzorami lub ciekawymi zestawieniami kolorystycznymi. Całość robi niesamowite wrażenie. Warto jednak w tym przypadku pamiętać, by reszta elementów aranżacyjnych w pomieszczeniu była spokojna i stonowana.

Ozdoba okna i szyby

Zasłony z pluszu i weluru świetnie też sprawdzą się w pokojach naszych pociech, nadając im niepowtarzalny charakter. Do wyboru mamy mnóstwo wersji z bohaterami ulubionych dziecięcych kreskówek. Zasłonki są przyjemne w dotyku, przytulne, ładnie ozdabiają okno, a w zimie chronią pomieszczenie przed utratą ciepła. Są więc nie tylko modne i efektowne, ale też praktyczne.

Ciekawym elementem ozdoby okna, w pokoju dziecięcym i nie tylko, mogą być również wykonane z weluru naklejki na szybę. Są delikatne i miękkie, a co najważniejsze — nie niszczą szyby, można je wielokrotnie przyklejać i odklejać. Welurowe ozdoby to idealne uzupełnienie przytulnego i ciepłego wystroju wnętrza.

Ostatnia aktualizacja: Niedziela, 18 Marzec 2012

Strona główna Produkty Aktualności Porady Strony Sklep internetowy