Wybieramy firany do domu i mieszkania
Środa, 5 Wrzesień 2012

image

Mogą stanowić ozdobę tak nowoczesnego mieszkania, jak i pomieszczeń utrzymanych w stylu retro. Charakteryzują się niebanalnymi kolorami i wzorami, mogą jednak również urzekać klasycznym pięknem.

Mogą stanowić ozdobę tak nowoczesnego mieszkania, jak i pomieszczeń utrzymanych w stylu retro. Charakteryzują się niebanalnymi kolorami i wzorami, mogą jednak również urzekać klasycznym pięknem. Firany 2012, bo to o nich mowa, podbijają serca Polaków, o tym, że warto się nimi zainteresować najlepiej świadczy zaś to, że o ich zakupie myślą nawet te osoby, które jeszcze nie tak dawno temu zarzekały się, że nie skorzystają z tego rozwiązania. Jak zatem wybierać firany, aby w pełni docenić ich walory?
Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim dopasowanie firan do charakteru pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Jeśli pokój jest utrzymany w innowatorskim stylu, a jego znakiem rozpoznawczym jest uznanie dla oryginalnych rozwiązań, nowoczesne firany o nietypowych kolorach oraz wzorach okażą się wyjątkowo udaną inwestycją. Jeśli z kolei pokój utrzymany jest w klasycznym stylu, również firany mogą być stylizowane na ozdoby okienne, które były modne przed kilkudziesięcioma laty. Nikt nie zabroni nam jednak łączenia stylów i form, obecnie panuje bowiem moda na spajanie klasyki i nowoczesności. Owszem, producentom firan nieobce jest pojęcie mody, a nowoczesne firany do salonu różnią się od rozwiązań, z którymi mieliśmy do czynienia kilkanaście lat temu, żaden projektant wnętrz nie będzie nam jednak sugerował ślepej pogoni za trendami. Te ostatnie mają nas inspirować, jeżeli jednak sugerując się nimi kupimy firany, które nam się nie podobają – z pewnością zaszkodzimy przede wszystkim samym sobie i ozdabianemu przez nas pomieszczeniu.
Musimy oczywiście liczyć się i z tym, że każde pomieszczenie ma swoją specyfikę, która w pewien sposób ułatwia wybór właściwych firan. Przykładowo, firany do łazienki nie powinny być zwiewne i nieomal przezroczyste, na takim wyborze straci bowiem nasze poczucie intymności. Z kolei firany pojawiające się w pokoju dziecięcym nie powinny opadać na podłogę i to wcale nie dlatego, że tego rodzaju rozwiązania nie są atrakcyjne wizualnie. Zastrzeżenie o takim charakterze wydaje się uzasadnione przede wszystkim dlatego, że dzieci okazują się osobami wyjątkowo kreatywnymi, w czasie niekonwencjonalnych zabaw z wykorzystaniem wyjątkowo długich firan mogłyby więc zrobić sobie krzywdę.
Warto zwrócić uwagę i na to, że producenci firan nie stoją w miejscu, niemal co sezon oferują nam więc nowe firany gotowe. Wiele z nich nawiązuje do klasycznych rozwiązań, którymi zachwycamy się od lat, nie brakuje jednak również firan oryginalnych, charakteryzujących się niebanalnym wyglądem. W tym kontekście warto zwrócić uwagę choćby na tak zwane panele okienne, które stanowią swego rodzaju element pośredni pomiędzy firanami i zasłonami przywodzący niekiedy na myśl rolety pionowe. Panele okienne można dopasować do każdych okien nawet, jeśli ich wymiary odbiegają od standardowych, nowoczesne rozwiązanie pozwala przy tym na regulowanie dopływu światła tak, aby odpowiadał on potrzebom każdego z domowników, Wybierając firany do naszego domu i mieszkania warto zastanowić się i nad tego rodzaju rozwiązaniem zwłaszcza, że argument cenowy, o którym do niedawna mówiliśmy jako o czynniku torpedującym nasze ambitne plany, nie ma już tak dużego znaczenia, jak miało to miejsce kilka lat wcześniej.
Osoby, które zastanawiają się nad tym, jakie firany wybrać i jak dopasować je do przestrzeni, które mają dekorować nie mają prostego zadania. Nie da się jednak ukryć, że bogaty wybór atrakcyjnych rozwiązań zachęca do eksperymentowania i realizowania nawet najbardziej szalonych pomysłów.

 Firany 2012, bo to o nich mowa, podbijają serca Polaków, o tym, że warto się nimi zainteresować najlepiej świadczy zaś to, że o ich zakupie myślą nawet te osoby, które jeszcze nie tak dawno temu zarzekały się, że nie skorzystają z tego rozwiązania.

Jak zatem wybierać firany, aby w pełni docenić ich walory? Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim dopasowanie firan do charakteru pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Jeśli pokój jest utrzymany w innowatorskim stylu, a jego znakiem rozpoznawczym jest uznanie dla oryginalnych rozwiązań, nowoczesne firany o nietypowych kolorach oraz wzorach okażą się wyjątkowo udaną inwestycją. Jeśli z kolei pokój utrzymany jest w klasycznym stylu, również firany mogą być stylizowane na ozdoby okienne, które były modne przed kilkudziesięcioma laty.

Nikt nie zabroni nam jednak łączenia stylów i form, obecnie panuje bowiem moda na spajanie klasyki i nowoczesności. Owszem, producentom firan nieobce jest pojęcie mody, a nowoczesne firany do salonu różnią się od rozwiązań, z którymi mieliśmy do czynienia kilkanaście lat temu, żaden projektant wnętrz nie będzie nam jednak sugerował ślepej pogoni za trendami. Te ostatnie mają nas inspirować, jeżeli jednak sugerując się nimi kupimy firany, które nam się nie podobają – z pewnością zaszkodzimy przede wszystkim samym sobie i ozdabianemu przez nas pomieszczeniu.

Musimy oczywiście liczyć się i z tym, że każde pomieszczenie ma swoją specyfikę, która w pewien sposób ułatwia wybór właściwych firan. Przykładowo, firany do łazienki nie powinny być zwiewne i nieomal przezroczyste, na takim wyborze straci bowiem nasze poczucie intymności. Z kolei firanki pojawiające się w pokoju dziecięcym nie powinny opadać na podłogę i to wcale nie dlatego, że tego rodzaju rozwiązania nie są atrakcyjne wizualnie. Zastrzeżenie o takim charakterze wydaje się uzasadnione przede wszystkim dlatego, że dzieci okazują się osobami wyjątkowo kreatywnymi, w czasie niekonwencjonalnych zabaw z wykorzystaniem wyjątkowo długich firan mogłyby więc zrobić sobie krzywdę.

Warto zwrócić uwagę i na to, że producenci firan nie stoją w miejscu, niemal co sezon oferują nam więc nowe firany gotowe. Wiele z nich nawiązuje do klasycznych rozwiązań, którymi zachwycamy się od lat, nie brakuje jednak również firan oryginalnych, charakteryzujących się niebanalnym wyglądem. W tym kontekście warto zwrócić uwagę choćby na tak zwane panele okienne, które stanowią swego rodzaju element pośredni pomiędzy firanami i zasłonami przywodzący niekiedy na myśl rolety pionowe. Panele okienne można dopasować do każdych okien nawet, jeśli ich wymiary odbiegają od standardowych, nowoczesne rozwiązanie pozwala przy tym na regulowanie dopływu światła tak, aby odpowiadał on potrzebom każdego z domowników.

Wybierając firany do naszego domu i mieszkania warto zastanowić się i nad tego rodzaju rozwiązaniem zwłaszcza, że argument cenowy, o którym do niedawna mówiliśmy jako o czynniku torpedującym nasze ambitne plany, nie ma już tak dużego znaczenia, jak miało to miejsce kilka lat wcześniej.Osoby, które zastanawiają się nad tym, jakie firany wybrać i jak dopasować je do przestrzeni, które mają dekorować nie mają prostego zadania. Nie da się jednak ukryć, że bogaty wybór atrakcyjnych rozwiązań zachęca do eksperymentowania i realizowania nawet najbardziej szalonych pomysłów.

Ostatnia aktualizacja: Sobota, 8 Wrzesień 2012

Strona główna Produkty Aktualności Porady Strony Sklep internetowy