Zasłony panelowe – nowy trend w aranżacji okien
Poniedziałek, 31 Październik 2011

image

Zasłony panelowe wykonane są z szerokich pasów materiałów, które podczepione są do specjalnej szyny prowadzącej. Dzięki czemu ruchome pasy tkaniny można swobodnie zsuwać jeden na drugi. Można je zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać na boki, jak kurtynę. Szyna może mieć kilka torów, a dekoracja na nasze okno może być złożona z dowolnej liczby paneli o różnej szerokości i długości.

Na dole panele mają wszyty obciążnik, dzięki czemu ich powierzchnia pozostaje idealnie gładka. Panele to świetny pomysł na szybką zmianę aranżacji okna, a przez co całego wnętrza. Materiał można bez problemu wyjąć z szyny i zamienić na inny. Decydując się na panele możemy więc kupić kilka materiałów i zmieniać je np. w zależności od pory roku.

 

Inspiracja prosto z Japonii

Panele są idealnym rozwiązaniem na dużych oknach czy szklanych, przesuwnych drzwiach. Można je dobrać idealnie do wymiaru okien i drzwi. Montowane są zarówno na oknie, jak i na ścianie. Jednak miejscem ich przeznaczenia nie musi być tylko okno. Panele to przecież nic innego, niż unowocześnione i zmodyfikowane ścianki japońskie, które w Kraju Kwitnącej Wiśni od stuleci służyły do przegradzania pomieszczeń i wydzielania w nich nowej przestrzeni. Zasłony panelowe świetnie sprawdzą się jako ścianki działowe – można dzięki nim oddzielić np. łóżeczko dziecięce od reszty pokoju. Takie lekkie, ruchome ścianki świetnie wyciszają, ale są też ciekawym elementem dekoracyjnym. Panele są estetyczne i delikatne, pozwalają nadać wnętrzu przytulny charakter i stworzyć oryginalną atmosferę.

 

Wiele materiałów, wiele możliwości

W panelach możemy zastosować różnego rodzaju materiały, zarówno firanowe, jak i zasłonowe. Spośród przeróżnych tkanin możemy wybrać materiały gładkie lub wzorzyste, najczęściej z lnu i bawełny. Ale są też panele poliestrowe i z innych tworzyw sztucznych. Panele dają duże możliwości aranżacyjne, gdyż można w nich zastosować nawet kilka tkanin naraz – powstaje wtedy oryginalna i niepowtarzalna zasłona. Interesujący efekt daje połączenie kilku gładkich materiałów lub kombinacja tkanin gładkich z deseniowymi. W podobny sposób można łączyć kolory na panelach. Ciekawie wygląda łączenie kilku odcieni tego samego koloru lub skomponowanie zasłony na zasadzie kontrastu.

Pamiętajmy jednak, by szukając pomysłu na aranżację okna, nie zapominać o reszcie pomieszczenia.  Powinny być jednak odpowiednio dobrane, aby nie tłumiły wpadającego do pomieszczenia światła, a jednocześnie współgrały z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Zasłony panelowe są dekoracją minimalistyczną i najlepiej sprawdzą się w przestronnych, nowocześnie urządzonych wnętrzach. Doskonale wyglądają w pomieszczeniach pełnych szkła. 

 

Łatwo wyczyścić i uprać

Panele są nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Ich dużą zaletą jest łatwość utrzymania w czystości – wystarczy używanie zwykłej miotełki do kurzu lub odkurzacza o zredukowanej mocy ssącej. Można też je bez problemu samodzielnie zdjąć i wyprać. Panele nie zbierają kurzu, dzięki czemu pomieszczenie jest zdrowsze i bardziej przyjazne dla jego mieszkańców.

Ostatnia aktualizacja: Poniedziałek, 31 Październik 2011

Strona główna Produkty Aktualności Porady Strony Sklep internetowy