Firany 2013
Sobota, 24 Listopad 2012

image

Firany 2013

Przez wiele lat nie zastanawialiśmy się nawet nad tym, dlaczego w naszych oknach pojawiają się firany i zasłony. Wszyscy nasi sąsiedzi i znajomi posiadali rozwiązania tego typu, naturalne wydawało się więc to, że i my decydowaliśmy się na nie. Nie dumaliśmy zbyt długo i nad tym, jaka powinna być ich długość i kolorystyka. W sklepach zazwyczaj brakowało atrakcyjnych wizualnie materiałów, wybieraliśmy zatem to, co było dostępne, a nie to, co budziło nasz szczególny entuzjazm. Na szczęście, na początku dwudziestego pierwszego wieku możemy już zerwać z tego typu myśleniem. Dziś w sprzedaży dostępne są zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne firany do salonu, producenci polecają nam specjalne zasłony do łazienki, a dystrybutorzy zaczynają mówić o tym, że jedne rozwiązania są mniej, a inne bardziej modne. W końcu możemy wybrać firany i zasłony odpowiadające naszym upodobaniom. Czy jednak wiemy, jak to zrobić?

Szeroki wybór firan i zasłon

Osoby, które chcą podążać za najnowszymi trendami, nie mają trudnego zadania. Producenci i dystrybutorzy rozwiązań tego typu coraz częściej nie tylko aktywnie się promują, ale również wydają specjalne katalogi. Przeglądając je możemy zapoznać się z zaletami najnowszych kolekcji, dowiedzieć się, jakie firany posiada znana i lubiana aktorka, a nawet zaproponować nasze własne rozwiązanie. Nie można nie docenić i tego, że zasłony i firany 2013 charakteryzuje nie tylko bardzo szeroki wybór, ale również duża rozpiętość cenowa. Możemy zatem zdecydować się zarówno na rozwiązania bardzo tanie, jak i na te, które będą stanowiły spory wydatek, zachwycą jednak naszych gości i wzbudzą zazdrość w przypadkowych przechodniach.

Nie tylko modne firany

Cieszy jednak i to, że wcale nie musimy decydować się na tak zwane modne firany, jeżeli nie mamy na to ochoty. Czasy, w których w cenie była powtarzalność, już dawno przeszły przecież do historii. Dziś znacznie większą rolę odgrywa indywidualizm, a skoro nawet dyktatorzy mody radzą, aby nie traktować ich zaleceń zbyt dosłownie, dlaczego mielibyśmy postępować inaczej wówczas, gdy w grę wchodzą dekoracje okienne? Tylko od nas zależy zresztą to, czy zasłony do salonu i firany do sypialni będą komponowały się, czy też kontrastowały z wnętrzami, w których mają się znaleźć. Tak jedno, jak i drugie podejście zyskało już sobie spore grono zwolenników, nie musimy więc obawiać się o to, że ktoś oskarży nas o brak gustu tylko dlatego, że dajemy się ponieść wyobraźni.

Funkcje firan i zasłon

Skoro zatem wolno nam wszystko, wypada zadać pytanie o to, czy istnieje i takie zalecenie, które powinniśmy, mimo wszystko, wziąć sobie do serca. Rzeczywiście, w dwudziestym pierwszym wieku nikt już nie zwróci nam uwagi na to, że firany balkonowe w naszym oknie są zrobione z nietypowego materiału. Nadal powinniśmy jednak dbać o to, aby były one czyste. Mówiąc o funkcjach pełnionych przez firanki i zasłony zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na to, że są to rozwiązania gwarantujące nam intymność. Nie wolno nam jednak zapominać i o tym, że mamy do czynienia z ozdobami okiennymi, które nie powinny być takimi wyłącznie z nazwy. Jeżeli będą one niekonwencjonalne, z pewnością zyskamy spore grono zwolenników, jeżeli jednak nie zwrócimy uwagi na to, że są brudne – nikt nie zachwyci się ani oryginalnym materiałem, ani ciekawą kolorystką, którą zastosowaliśmy.
Dwudziesty pierwszy wiek to czas niemal niczym nieograniczonej swobody w dokonywanym przez nas wyborze zasłon i firanek. Nie musimy liczyć się z niemal żadnymi ograniczeniami utrudniającymi nam ich zakup, warto więc wykorzystać otwierającą się przed nami możliwość i popuścić wodze fantazji.

Ostatnia aktualizacja: Sobota, 24 Listopad 2012

Strona główna Produkty Aktualności Porady Strony Sklep internetowy