Nowoczesne firany do salonu
Poniedziałek, 12 Listopad 2012

image

Do niedawna wydawało się nam, że zmiana wyglądu salonu lub sypialni możliwa jest przede wszystkim wówczas, gdy zdecydujemy się na gruntowny remont takiego pomieszczenia.Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy rzeczywiście zdecydowali się na taki krok, jak jednak mamy postępować, jeżeli brak nam pieniędzy możliwych do przeznaczenia na równie radykalne zmiany? Czy musimy pogodzić się z tym, że salon będzie irytował nas swoim dotychczasowym wyglądem, a sypialnia nadal będzie pomieszczeniem, w którym będziemy przebywać nie czerpiąc z tego przyjemności? Z całą pewnością nie!

Firany nowoczesne czy tradycyjne

 

Remontu nie można oczywiście odwlekać w nieskończoność, dopóki jednak nie zdecydujemy się na niego, z pomocą przyjść nam mogą firany nowoczesne, a więc takie, które są w stanie przeobrazić pomieszczenie.
W tym momencie należy, niestety, liczyć się z pierwszymi głosami pełnymi niezadowolenia, nie brakuje bowiem osób deklarujących, że nigdy nie zdecydują się na firany nowoczesne. Co ciekawe, głosy te nie należą wcale do obrońców tradycji, ale przede wszystkim do tych osób, które uważają, że nowoczesne firany są wyjątkowo drogie, a tym samym trudno zgadzać się z tezą mówiącą o tym, że są rozwiązaniami praktycznymi. Argument ten mógłby być uznany za mocny i wart analizy gdyby nie to, że nie znajduje on praktycznego uzasadnienia. Rzeczywiście, jeszcze kilkanaście lat temu ceny klasycznych i nowoczesnych firan różniły się między sobą, teraz jednak różnice te zacierają się.
Co więcej, nowoczesne firany polecane są dziś nie tylko przez tradycyjne punkty sprzedaży, ale również przez sklepy internetowe, a co za tym idzie osoba, której zależy na rozwiązaniach atrakcyjnych wizualnie i tanich ma w czym wybierać.

Zalety firan nowoczesnych

 

Nie jest prawdą i to, że firany nowoczesne nie pasują do tradycyjnego wnętrza, a co za tym idzie mogą być kupowane przede wszystkim przez osoby młode i w związku z tym wykazujące się skłonnością do eksperymentowania. Rzeczywiście, wiele rozwiązań nowoczesnych znakomicie prezentuje się w pomieszczeniach, które utrzymane są w stylu futurystycznym, producenci firan nie zapominają jednak o miłośnikach klasyki. Ci ostatni są często ich najwierniejszymi klientami, trudno zatem dziwić się temu, że w bardzo bogatej ofercie bez trudu mogą znaleźć rozwiązania stworzone jak gdyby specjalnie dla nich.
O zakupie firan nowoczesnych warto zresztą pomyśleć nie tylko dlatego, że mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami o wyjątkowo dużych walorach wizualnych. Nie mniej istotne wydaje się i to, że firany tego rodzaju odznaczają się również wyjątkowo dużą funkcjonalnością. Jeśli przez lata odczuwaliśmy dreszcze na myśl o tym, że czekać nas będzie pranie firan, teraz możemy już o tym zapomnieć, firany nowoczesne piorą się bowiem szybko, nie wymagają specjalnego czyszczenia, a do tego często można je wieszać bez konieczności starannego prasowania.

Firany nowoczesne - jak wieszać

 

Co więcej, samo wieszanie firan nowoczesnych przestaje być problemem i nie jest już wyzwaniem nawet dla kobiety, która nie może liczyć na wsparcie męża lub syna w tym zakresie. Rozwiązania promowane jako nowoczesne posiadają tak zwane „przelotki”, a więc specjalne kółka, dzięki którym tuż po zakupie można przystąpić do ich zakładania. Sama czynność trwa zaledwie kilka minut i na ogół nie wymaga poprawek, firany nowoczesne jawią się więc jako wyjątkowo praktyczne.
Tym, co zachęca do zainteresowania się nimi jest również bardzo bogaty wybór, w jakim są sprzedawane, okazuje się bowiem, że i w tym zakresie ich producenci stają na wysokości zadania. Firany nowoczesne zachwycają nas szerokim wachlarzem kolorów i wzorów, sprawdzają się więc w każdym pomieszczeniu.

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: Poniedziałek, 12 Listopad 2012

Strona główna Produkty Aktualności Porady Strony Sklep internetowy