Zasłony
Poniedziałek, 12 Listopad 2012

image

W czasach, w których bogaty wybór zasłon był przede wszystkim niespełnionym marzeniem ich nabywców, nie zastanawialiśmy się nad tym, jakimi kryteriami kierować się podczas dokonywania ich wyboru. Byliśmy zadowoleni z tego, że w ogóle możemy o nim mówić, staraliśmy się więc powstrzymywać się od narzekania i brać to, co aktualnie pojawiło się w sklepie.

Na początku dwudziestego pierwszego wieku możemy już mówić o tym, że nasze położenie jest o wiele lepsze. Tak polscy, jak i zagraniczni producenci zasłon prześcigają się w prezentowaniu nam przygotowanych przez siebie najnowszych kolekcji, nie możemy przy tym nie docenić i tego, że kolejne zasłony zachwycają swoją przystępną ceną. Radosne podniecenie przyćmiewa jednak pytanie, którego zwyczajnie nie możemy sobie nie postawić, jak bowiem mamy wybierać zasłony, aby prezentowały się naprawdę dobrze?

Wybór zasłon

Osoby, które aranżacją wnętrz zajmują się zawodowo, a więc mają również największe prawo do tego, aby zabierać głos i w tym temacie, zazwyczaj zwracają naszą uwagę na to, że wybór zasłon powinien być uzależniony od charakteru pomieszczenia, do którego mają trafić. Owszem, współcześnie coraz większe znaczenie mają ich walory wizualne, zasłony powinny być jednak przede wszystkim funkcjonalne. Jeżeli myślimy o zasłonach, które pojawią się w sypialni, skoncentrujmy się przede wszystkim na rozwiązaniach wykonanych z materiałów ograniczających dopływ światła do pomieszczenia. Nie pożałujemy zresztą i wówczas, jeżeli odstąpimy od zasłon utrzymanych w żywych, radosnych kolorach, może się bowiem okazać, że w nocy będziemy mieli z ich powodu spore problemy ze snem, a przecież tych ostatnich z pewnością chcielibyśmy uniknąć.

Zasłony w pokoju dziecięcym

Wybierając zasłony, które mają trafić do pokoju naszego dziecka, powinniśmy pamiętać o tym, aby skonsultować z nim planowaną przez nas inwestycję. Decydując się na taki krok udowodnimy dziecku, że szanujemy jego zdanie, a jednocześnie zapobiegniemy konfliktowi, który mógłby niepotrzebnie zagęścić panującą w domu atmosferę. Nie decydujmy się przy tym na zbyt ciężkie zasłony nawet, jeśli będą one wykonane z materiałów wysokiej jakości. W przeciwieństwie do sypialni, pokój zamieszkiwany przez dzieci jest przez nie często odwiedzany, nie możemy zatem przyczyniać się do tego, że na skutek niewłaściwego doboru zasłon będzie w nim panował przygnębiający nastrój. Warto zastanowić się i nad tym, czy w dziecięcym pokoju muszą pojawiać się wyłącznie rozwiązania jednolite.
W sprzedaży dostępne są dziś zasłony z nadrukami nawiązującymi do lubianych przez dziecko gier, bajek i książek, skoro zaś to maluchowi mają one sprawiać najwięcej przyjemności, dlaczego nie mielibyśmy wejść w ich posiadanie?
Chyba najbardziej skomplikowany wydaje się wybór tych zasłon, które trafią do salonu. Tu musimy mieć na uwadze przecież nie tylko charakter tego pomieszczenia, ale również styl, w jakim jest ono utrzymane.
Zasłony do salonu. Nowoczesne zasłony gotowe

Zasłony do salonu

Owszem, jeżeli jesteśmy osobami odważnymi, lubimy szokować i uważamy, że schematy są wyłącznie po to, aby z nimi walczyć, możemy zdecydować się na ciężkie zasłony opadające na podłogę pojawiające się w połączeniu z masywnymi meblami, warto jednak zadać sobie pytanie o to, czy sami będziemy czuli się dobrze w takim pomieszczeniu. Wybierając zasłony do salonu, a więc do pomieszczenia, w którym często będziemy przyjmowali gości, powinniśmy zwrócić uwagę i na to, z jakiej jakości materiałów są one wykonane. Jest to przecież na tyle ważne pomieszczenie, że inwestycja w zasłony wysokiej klasy jest w jego wypadku jak najbardziej wskazana.

 

 

Ostatnia aktualizacja: Poniedziałek, 12 Listopad 2012

Strona główna Produkty Aktualności Porady Strony Sklep internetowy